Access

Dental Hygiene

Apply for consultation
+371 67 339 300

The oral cavity hygiene procedure, which is performed by specially trained specialists in the area, is one of the basic pre-conditions for the preservation of the health of your teeth and oral cavity. Only certified dental hygienists will take care of professional hygiene of your oral cavity at our clinic. Our dental hygienist will additionally perform a superficial examination of your oral cavity and provide recommendations on the required therapy.

Professional dental hygiene is a must, because the removal of plaque and soft deposits is impossible by cleaning the teeth in home setting, and the bacteria living in these deposits may cause deterioration of the teeth, gingival inflammation, periodontitis and bad breath. Dental hygienist will use ultrasound tools, polishing brushes, special manual tools, soda jet and other means to clean the accumulated plaque, thus eliminating the environment, where the proliferation of harmful bacteria occurs.

Prices for dental hygiene

Oral hygiene, instructions for oral hygiene, fluoride application, removal of tartar and dental plaque
95
Repeated oral hygiene in case of large tartar (30 minutes)
75
Oral hygiene procedure for patients with controlled periodontitis
109
Hygienist consultation (15 minutes)
49
Application of hydroxyapatite
25
Seal and Protect application for 1 tooth
10
Tiefenfluoride application
49
Tiefenfluoride application for 1 tooth
10
MI Varnish aplication
15
All prices

Specialists

Inese Celmiņa
Hygienist
Madara Konrāde-Kalniņa
Hygienist
Inga Kristberga
Hygienist
Jūlija Medvedeva
Higiēniste
Ance Ozola
Higiēniste, Asistente ortodontijas komandā
Marita Poļakova
Hygienist
Dita Skrastiņa
Hygienist
Viktorija Tokareva
Hygienist

F.A.Q

PAREIZA IKDIENAS ZOBU KOPŠANA! IESAKA ZOBU HIGIĒNISTE DITA SKRASTIŅA.

  • Zobu birste jāizvēlas mīksta (soft, super soft, ultra soft)
  • Zobu pastai jāsatur Fluorīdu 1000 – 1500 ppm (parasti ir norādīts uz tūbiņas)
  • Zobu pasta jāliek uz sausas birstītes
  • Zobu birste jānovieto slīpi pret smaganām (~ 45o leņķī)
  • Zobi jātīra 2x dienā (no rīta pēc brokastīm un vakarā pirms iešanas gulēt)
  • Zobi jātīra ~ 2 min (katram zobam veic 10 sīkas horizontālas kustības vienā un otrā virzienā)
  • Zobi jādiego 1x dienā vakarā, pirms zobu tīrīšanas
  • Pēc zobu tīrīšanas zobu pastu tikai izspļauj, bet neskalo ar ūdeni
  • Zobu birstīte jāmaina regulāri - ik pēc 3 mēnešiem vai ātrāk (kad sākusi spuroties, vai pēc infekcijas saslimšanām)
  • Zobu higiēnists jāapmeklē ik pēc 6 mēnešiem

KAS IR ZOBU APLIKUMS UN ZOBAKMENS, UN KĀPĒC TAS IR KAITĪGS

Zobu kariess, smaganu iekaisums jeb gingivīts un ap zobu esošo audu iekaisums jeb periodontīts ir infekcijas slimības, kuru galvenie izraisītāji ir zobu aplikumā un zobakmenī mītošie mikrobi.
Zobu aplikums ir uz zobiem esošas dažādu mikroorganismu kopienas.
Zobu aplikumu nevar notīrīt ar siekalām vai ūdeni. Tas ir izdarāms tikai mehāniski, daļēji dabīgā veidā, ēdot cietu ēdienu vai izmantojot zobu birsti un zobu diegu, kā arī augsta spiediena mutes irigatorus. Savukārt zobu pasta un mutes skalojamais līdzeklis palīdz atbrīvoties no aplikumu izraisošajām baktērijām.

Zobakmens savukārt ir jau sacietējis (mineralizējies) mīkstais un cietais zobu aplikums, kas veidojas no mikroorganismiem, atmirušiem audiem, siekalu sastāvā esošajām minerālvielām un ēdiena atliekām. Zobakmenī dzīvo ļoti daudz dažādu slimības izraisošu mikroorganismu, kurus ar ikdienas mutes dobuma higiēnas līdzekļiem nav iespējams pilnībā likvidēt.
Izdala virssmaganu un zemsmaganu zobakmeni, no kuriem kaitīgākais ir zemsmaganu zobakmens. To var notīrīt tikai profesionālas zobu higiēnas procedūras laikā.
Zemsmaganu zobakmeni lielākoties nevar ne redzēt, ne sataustīt ar mēli. Tas veidojas neatkarīgi no ikdienas mutes dobuma higiēnas kvalitātes, un tā veidošanos galvenokārt nosaka smaganu šķidruma sastāva īpatnības, pārslimotās slimības un lietotie medikamenti.
Zemsmaganu zobakmens ir viens no galvenajiem periodontīta izraisītājiem. Šo slimību nevar izārstēt, bet var sekmīgi ierobežot, regulāri apmeklējot periodontologu. Ja šī slimība netiek ārstēta, pastāv liels risks zaudēt Jūsu zobus.

Tātad regulāri nenotīrīts mīkstais un cietais zobu aplikums, kā arī zobakmens:

  • izraisa smaganu iekaisumu, sārtas pietūkušas un asiņojošas smaganas;
  • izraisa zobu kariesu, īpaši virsmās starp zobiem, ja tās netiek regulāri tīrītas ar zobu diegu, kā arī rajonā pie smaganām, ja, saudzējot asiņojošās smaganas, zobu tīrīšana ir pavisam virspusēja, zobu kožamajās virsmās, kur atrodas dabīgas rieviņas un bedrītes;
  • izraisa periodontītu – ap zobiem esošo kaulaudu un dziļāku mīksto audu iekaisumu –, kā rezultātā veidojas smaganu kabatas un zobi kļūst kustīgi;
  • rada nepatīkamu mutes smaku;
  • darbojas kā mikroorganismu rezervuārs un, ilgstoši kairinot un novājinot mutes imunitāti, var izraisīt mutes gļotādas slimības, visbiežāk hronisku kandidozi jeb piena sēnīti. Mikroorganismi caur iekaisušajiem smaganu audiem var nokļūt asinsritē un, ja imunitāte nav pietiekami stabila, lai tiktu ar tiem galā, nonākt arī iekšējos orgānos un asinsvadu sieniņās ar iespējamību izraisīt slimības.

Profesionāla zobu higiēnas procedūra vismaz 1 reizi gadā apvienojumā ar pienācīgu ikdienas mutes dobuma kopšanu ievērojami samazina iepriekš minētos infekcijas riskus.

KĀ NORIT MUTES DOBUMA HIGIĒNAS PROCEDŪRA

Zobu higiēnas procedūra sākas ar Jūsu mutes dobuma pārbaudi, kuras laikā tiek novērtēts vispārējais mutes veselības stāvoklis. Nepieciešamības gadījumā pēc higiēnas procedūras var tikt ieteikta konsultācija pie zobārsta.
Pēc pārbaudes jūs tiksiet izjautāts par ēšanas un dzeršanas paradumiem, smēķēšanu, dažādu medikamentu lietošanu, zobu kopšanas regularitāti un tai izmantotajiem līdzekļiem.
Ņemot vērā iegūto informāciju, higiēnists savas kompetences ietvaros Jums sniegs norādījumus rīcībai, kas būtu nepieciešama mutes dobuma stāvokļa uzlabošanai.
Higiēnists vizuāli un praktiski izskaidros pareizu zobu kopšanas tehniku, izmantojot žokļa modeli un vienreiz lietojamo zobu birsti, kā arī dos Jums iespēju pašam to izmēģināt.
Ja tiks saņemta Jūsu piekrišana, higiēnists, izmantojot speciālu krāsvielu, iezīmēs esošo zobu aplikumu un ļaus Jums iezīmēto aplikumu notīrīt, izmantojot pareizu tīrīšanas tehniku. Tādējādi Jums tiks vizuāli un praktiski demonstrēts, kā pareiza zobu tīrīšanas tehnika ietekmē zobu un mutes dobuma veselības stāvokli.

Pēc iepriekš minētajām darbībām, ja tās ir bijušas nepieciešamas, higiēnists uzsāks Jūsu mutes dobuma higiēnas procedūru:

  • ar ultraskaņas aparātu tiks notīrīts aplikums un zobakmens;
  • ar rokas instrumentu tiks notīrīts atlikušais un zemsmaganu aplikums un zobakmens;
  • ar sodas strūklas palīdzību tiks notīrīts atlikušais aplikums un zobus iekrāsojušais pigments;
  • zobi tiks „noulēti” ar speciālu pulēšanas birstīti un pastu, tādējādi notīrot atlikušo zobus iekrāsojošo pigmentu;
  • ar zobu diegu tiks papildus iztīrītas zobu starpas;
  • pēc procedūras Jūsu zobiem var tikt uzklāti fluoru saturoši preparāti, kas stiprinās zobu emalju. Ja zobi higiēnas procedūras laikā būs kļuvuši jutīgi un Jūs vēlēsieties jutību mazināt, zobiem var tikt uzklāta speciāla viela, ko sauc par hidroksilapatītu;
  • procedūras noslēgumā mutes dobums tiks izskalots ar speciāliem līdzekļiem un seja tiks notīrīta ar speciālā iekārtā sagatavotu aromatizētu un siltu mitro salveti, sniedzot Jums patīkamu un relaksējošu sajūtu pēc veiktās procedūras.

KĀ NORIT ZOBU HIGIĒNAS PROCEDŪRA BĒRNIŅAM

Ja bērniņš ir mazs, Jums jāņem vērā, ka pastāv liela iespēja, ka pirmajās reizēs higiēnas procedūru nebūs iespējams veikt. Nekādā gadījumā bērnu nedrīkst ar varu spiest to darīt. Šādi var panākt stāvokli, kad bērniņš pilnībā atteiksies iet uz klīniku.
Ļaujiet mūsu klīnikas speciālistiem veikt savu dabu, lai pakāpeniski ar runāšanu, multfilmu rādīšanu un citām mierīgām un saudzīgām metodēm pārliecinātu mazo pacientu pamēģināt jauno un viņam nepierasto lietu.
Kad bērniņš ir piekritis procedūras veikšanai, sākotnēji ar Jums kopā tiks pārrunāta pareiza zobu kopšana tehnika.
Tiks praktiski demonstrēts, kā pareizi tīrīt zobus, kā arī, ja Jūsu bērniņš un Jūs piekritīsiet, ar īpašu vielu tiks iekrāsots mīkstais aplikums, kuru bērniņš ar vienreiz lietojamo birstīti, izpildot pareizas zobu tīrīšanas kustības, varēs notīrīt.
Pēc tam ar rokas instrumentu tiks notīrīts mīkstais un cietais zobu aplikums, kā arī zobakmens, ja tāds būs.
Pēcāk ar speciālu pulēšanas birstīti un pastu zobi tiks “nopulēti”, notīrot atlikušo zobus iekrāsojošo pigmentu un mīksto aplikumu.
Noslēgumā zobiem tiks uzklāts fluoru saturošs gēls, kas stiprinās Jūsu bērniņa zobu emalju.
Par drosmi un pacietību noteikti tiks piešķirta neliela balviņa, ko pats bērniņš varēs izvēlēties no īpašas rotaļlietu kastītes.
Ja tas būs nepieciešams, Jūsu higiēnists var ieteikt pārklāt zobu kožamo virsmu ar silantu, tādējādi pasargājot to no bojājumiem.

Lai mācītos pareizi tīrīt zobus arī mājās, higiēnists uz mājām var iedot īpašas veselībai nekaitīgas tabletes, kuras pirms zobu tīrīšanas ir jāpatur mutē, lai iekrāsotu zobu aplikumu, kuru pēc tam ar zobu birstīti ir jānotīra.

KAD BĒRNIŅAM PIRMO REIZI IR JĀDODAS PIE ZOBU HIGIĒNISTA

Bērniņam zobu higiēnistu vajadzētu sākt apmeklēt divarpus līdz trīs gadu vecumā, t.i., brīdī, kad ir izveidojies pilns piena sakodiens.
Līdz šim vecumam bērniņa zobu stāvokli vajadzētu profilaktiski uzraudzīt bērnu zobārstam, bet zobus kopt vecākiem. Vairāk par bērniņa zobu kopšanu varat izlasīt šeit.
Mūsu klīnikas speciālisti iesaka ņemt bērnus līdzi uz vecāku zobu higiēnas procedūrām jau no maza vecuma. Tādējādi bērns pieradīs pie klīnikas vides un mācīsies no Jūsu pieredzes, ka šāda procedūra ir ierasta un no tās nav jābaidās.


Contact Us
Directions
Apply for consultation

Go back