Periodontoloģija ir zobrstniecības nozare, kas nodarbojas ar zobu balstaudu ārstēšanu. Balstaudi pilda jau nosaukumā ietverto funkciju – tie nodrošina jūsu dabīgo zobu turēšanos mutē, šo audu izzušana iekaisuma rezultātā izraisa zobu kustēšanos un izkrišanu. Šī saslimšana skar visu vecuma pacientu grupas, un tikai savlaicīga un regulāra ārstēšana var saglabāt Jūsu dabīgos zobus un to balstošos audus.
Periodontoloģijā izšķir 2 zobu balstaudu iekaisuma veidus:
Jūs novērojat:
Kas Jums ir jādara?
Nekavējoties zvaniet un pierakstieties vizītei pie periodontologa. Lai nodrošinātu smaganu un balstaudu atveseļošanu, tiks plānota un veikta periodonta ārstēšana. Ārstēšanai būs vairāki etapi, par ko lasiet nākamajā FAQ sadaļā.
Tiks veikta rūpīga periodontoloģiska izmeklēšana (klīniska un rentgenoloģiska) un izskaidrota turpmāk nepieciešamā ārstēšanas taktika.
Jūs tiksiet informēts par nepieciešamo zobu higiēnas līdzekļu un palīglīdzekļu lietošanu, kā arī tiksiet motivēts to veikt regulāri un rūpīgi, jo periodontālo saslimšanu izraisītājs ir zobu aplikums. Neārstējamus zobus periodontologs ieteiks ekstrahēt, kā arī norādīs pie kāda speciālista būtu jāturpina zobu atjaunošana.
Pēc tam tiks veikta mīkstā aplikuma, virssmaganu un zemsmaganu zobakmens noņemšana, zoba saknes inficētā cementa noņemšana un smaganu kabatu kiretāža.
Pēc 6-8 nedēļām tiek novērtēts pamatārstēšanas etapa rezultāts, mutes higiēnas stāvoklis un noteikta periodonta ķirurģiskās ārstēšanas nepieciešamība un apjoms.
Šis ārstēšanas etaps tiks veikts tikai tādā gadījumā, ja pirmajā etapā tiks konstatēta tā nepieciešamība.
Šajā etapā tiek veikta smaganu audu ķirurģiskā ārstēšana, kuras laikā var tikt veiktas šādas ārstēšanas procedūras:
Pēc ārstēšanas pabeigšanas Jūsu periodontologs sniegs norādījumus, kā saglabāt iegūto rezultātu un cik biežas vizītes pie periodontologa būs nepieciešamas turpmāk. Parasti tie ir 2-4 apmeklējumi gadā. Apmeklējuma laikā tiks novērtēts mutes higiēnas stāvoklis un nepiciešamības gadījumā tiks veikta uzturošās ārstēšanas procedūra, veicot virssmaganu un zemsmaganu mīkstā un cietā aplikuma noņemšanu, un smaganu kabatu kiretāžu.
Atcerieties, ka tikai regulāra mājās un klīnikā veikta profilaktiskā dabīgo zobu, zobu implantu un kroņu, kā arī smaganu kopšana un ārstēšana pasargās Jūs no dabīgo zobu un implantu zaudēšanas!