+371 67 339 300
Piekļuve
Sazinieties

Periodontoloģija

Pieteikties konsultācijai
+371 67 339 300

Periodontoloģija jeb zobu balstaudu ārstēšana.
Periodontālās saslimšanas skar visu vecuma pacientu grupas. Pārsvarā jaunākiem pacientiem novēro iekaisumu smaganu audos, kas izpaužas kā smaganu asiņošana un to dēvē par gingivītu. Šo slimību var izārstēt, ja pacients turpmāk cītīgi kopj mutes dobumu, kā arī regulāri apmeklē zobu higiēnistu. Ja iekaisums smaganu audos netiek ārstēts, novēro pakāpenisku zobu balstošo kaulaudu noārdīšanos, ko sauc par periodontītu.

Šo slimību izārstēt vairs nevar, bet tikai apturēt un novērst tās izpausmes, ar nosacījumu, ka pacienta mutes dobuma higiēna ievērojami uzlabojas. Galvenās pazīmes, ka ir jau attīstījies periodontīts: smaganu asiņošana, smaganu pietūkums un apsārtums, nepatīkama smarža un garša mutes dobumā, zobu kustīgums.
Lai nodrošinātu periodonta (smaganas un balstaudi) atveseļošanu tiek veikta plānota periodonta ārstēšana, kurai ir vairāki etapi.

Cenas
Kādas ir pakalpojumu cenas?

Ārsti

Inguna Grīnvalde
Periodontoloģe

F.A.Q

PAMATĀRSTĒŠANAS ETAPS

Tiek veikta rūpīga pacienta periodontoloģiska izmeklēšana (klīniska un rentgenoloģiska) un izskaidrota turpmāk nepieciešamā ārstēšanas taktika.

Pacients tiek informēts par nepieciešamo zobu higiēnas līdzekļu un palīglīdzekļu lietošanu, kā arī motivēts to veikt regulāri un rūpīgi, jo periodontālo saslimšanu izraisītājs ir zobu aplikums. Neārstējamus zobus periodontologs ieteiks ekstrahēt, kā arī norādīs pie kāda speciālista būtu jāturpina zobu ārstēšana.

Seko mīkstā aplikuma, virssmaganu un zemsmaganu zobakmens noņemšanu, zoba saknes inficētā cementa noņemšanu un smaganu kabatu kiretāža (Attēls B, pēc periodonta ārstēšanas).

PAMATĀRSTĒŠANAS ETAPA NOVĒRTĒŠANA

Pēc 6-8 nedēļām tiek novērtēts pamatārstēšanas etapa rezultāts, mutes higiēna un tiek noteikta periodonta ķirurģiskās ārstēšanas nepieciešamība un apjoms.

PERIODONTA KORIĢĒJOŠĀS (ĶIRURĢISKĀS) ĀRSTĒŠANAS ETAPS

Tiek veikta smaganu audu ķirurģiskā ārstēšana, ja nepieciešama: smaganu kabatu samazināšana; kaula kontūras uzlabošana, mukogingivālu problēmu novēršana, zobu sagatavošana protezēšanai (zoba klīniskā kroņa pagarināšana).

Bieži vien pacientu galvenā sūdzība ir smaganu „atkāpšanās”. Smaganu recesiju attīstību var izraisīt nepareiza zobu tīrīšanas tehnika, periodontālas saslimšanas, nepareizs zobu novietojums, kā arī tuvu smaganu malai novietota lūpas saitīte. Izvērtējot smaganu recesijas plašumu un pakāpi ir iespējams veikt smaganu estētisko jeb plastisko ķirurģiju.

Tā kā smaganu audi ir ļoti delikāti un smalki, tad periodontālajā plastiskajā ķirurģijā tiek izmantotas palielinošās lēcas operācijas lauka precīzai pārredzamībai un mikroķirurģiskie instrumenti. Mikroķirurģisko operāciju priekšrocība ir teicams estētiskais iznākums un laba pēcoperatīvā dzīšana (Attēli pirms un pēc smaganu recesijas mikroķirurģiskas operācijas).

UZTUROŠĀS ĀRSTĒŠANAS ETAPS

Iegūto ārstēšanas rezultātu saglabāšanai un recidīvu profilaksei atkārtoti apmeklējumi 2-4 reizes gadā.

Sazinies ar mums
Nokļūšanas norādes
Pieteikties konsultācijai

Šīs mājaslapas pārzinis ir SIA Adenta, kontaktinformācija. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Uzzināt vairāk.

Pieņemt
Noraidīt