Piekļuve

Ortodontija

Pieteikties konsultācijai
+371 67 339 300

Skaists smaids un laba mutes dobuma veselība nav iedomājama bez pareizā pozīcijā nostādītiem zobiem.

Ortodontija ir zobārstniecības nozare, kas nodarbojas ar nepareizu zobu un žokļu attiecību korekciju.

Ortodontisko ārstēšanu var veikt praktiski jebkurā vecumā, galvenais ir Jūsu vēlēšanās tam veltīt nedaudz Jūsu laika vizītēm pie mūsu ortodontijas speciālistiem.

Ortodontiskās ārstēšanas rezultātā Jūs iegūsiet skaistu smaidu, funkcionāli stabilu sakodienu, kā arī ilgtermiņā uzlabosiet zobus balstošo audu veselību.

Parasti ortodontisko ārstēšanu veic bērniem un pusaudžiem, tomēr mūsdienās, pieaugot estētiskajām prasībām, ortodontijas pakalpojumus ar vien biežāk izmanto pieaugušie, gan funkcionāli pareizas zobu pozīcijas, gan estētiski skaista smaida iegūšanai.

Ortodontiskā ārstēšana vidējais ilgums ir no 1.5 līdz 2 gadiem.

Šobrīd ortodontija spēj piedāvāt regulāciju ar dažādām estētiski pievilcīgām metodēm, kā piemēram, keramiskās breketes, vai caurspīdīgās ortodontijas kapes, kā piemēram, mūsu klīnikā izmantoto ORDOLINE sistēmu.

Tomēr jāatceras, ka zobu regulācijai ir arī savi ierobežojumi un riska faktori, jo cilvēka organisma atbildes reakcijas, kaut gan ir plaši pētītas, reizēm nav iespējams paredzēt.

Ortodontijas cenas

Ortodontijas speciālista konsultācija bērniem līdz 18 gadu vecumam
49
Ortodontijas speciālista konsultācija
69
Panorāmas rentgens (OPG)
49
Cefalogramma klīnikas pacientiem
39
Ordoline, Spark diagnostiskie izmeklējumi ārstēšanas plāna sagatavošanai
120
Ordoline, Spark ārstēšanas plāna sagatavošana un prezentācija
280
Ordoline, Spark Easy kapes abiem žokļiem
1799
Ordoline, Spark Light kapes abiem žokļiem
2599
Ordoline, Spark Complete kapes abiem žokļiem
3699
Ordoline, Spark One Easy kapes vienam žoklim
1199
Ordoline, Spark One Light kapes vienam žoklim
2099
Ordoline, Spark One Complete kapes vienam žoklim
2599
Maksa par Ordoline kapju pārskenēšanu, ārstēšanas procesa izpildes neievērošanas gadījumā
699
Invisalign clear aligners diagnostiskie izmeklējumi un ārstēšanas plāna sagatavošana
700
Invisalign clear aligners ortodontiskās kapes
3899
Keramikas breketes 1 žoklim
1049
Metāla breketes 1 žoklim
789
Apmeklējums breketu regulēšanai 1 žoklim
69
Apmeklējums breketu regulēšanai abiem žokļiem
69
Piemaksa par baltā vai apzeltītā loka maiņu, uzlikšanu vienam žoklim
19
Breketes atkārtota pielīmēšana
49
Breketu noņemšana
69
Herbst funkcionālā aparatūra
579
Funkcionālās aparatūras plānošana (aparatūras izgatavošanas izmaksas nav iekļautas cenā)
109
Funkcionālās aparatūras uzlikšana (aparatūras izgatavošanas izmaksas nav iekļautas cenā)
109
Apmeklējums ar funkcionālo aparatūru
49
Fiksētais reteiners
89
Retensijas kape
139
Fiksētās aparatūras remonts
69
Visas cenas

Before & after

Speciālisti

Viktors Avkštols
Sertificēts Protēzists, Sertificēts ortodonts, Klīnikas vadītājs
Inga Cehovala
Zobārste-Ortodontijas speciāliste
Liza Čumika
Zobārste-Ortodontijas rezidente
Alīna Gončarova
Sertificēta Ortodonte
Renāte Skaistkalne
Zobārste-Ortodontijas rezidente

F.A.Q

ZOBU KOREKCIJA AR CAURSPĪDĪGAJĀM ZOBU REGULĒJOŠĀM KAPĒM

Izmantojot ORDOLINE/SPARK/Invisaligne kompleksās ārstēšanas metodi, var ārstēt dažādas ortodontiskas problēmas, piemēram, nepareizi novietotus zobus, nelielu zobu saspiestību vai spraugas starp zobiem. Ārstēšana ar Caurspīdīgajām kapēm ir vizuāli neuzkrītoša un neietekmē jūsu ikdienu, jo ši aparatūra ir caurspīdīga, izņemama un ērta. Tomēr jāņem vērā, ka tikai ortodonts vai zobārsts, kurš ir ieguvis sertifikātu darbam ar ORDOLINE/SPARK vai Inisaligne, var izvērtēt, vai ārstēšana ar caurspīdīgajām kapēm ir Jums piemērota.

Ārstēšana ar ORDOLINE/SPARK vai Invisaligne ir balstīta uz izņemamu, caurspīdīgu taisnojošo kapju sēriju. Viena kape jāvalkā apmēram 1-2 nedēļas, un pēc tam būs jāievieto nākamā kape. Kapju skaits tiek noteikts katram pacientam individuāli, ņemot vērā esošo sakodiena problēmu un ārstēšanas plānu. Regulācija ar kapēm vidēji ilgst 10–18 mēnešus.

Pirms ārstēšanas ar caurspīdīgajām kapēm  tiks sastādīs ārstēšanas plāns, ņemot vērā sakodiena problēmu un Jūsu vēlmes.

ZOBU KOREKCIJA AR BREKETĒM

Breketes ir visbiežāk pielietotā ārstēšanas metodē ortodontijā. Breketu sistēma var nodrošināt kontrolētas visu zobu kustības un pārvietot atsevišķu zobu vai zobu grupu. Brekete tiek pielīmēta pie zoba virsmas, netraumējot pašu zobu. Tad pielīmētajās breketēs tiek iestiprināts loks, kurš, mijiedarbojoties ar tām, iztaisno zobus.

Metāliskās breketes

Klasiskais breketu veids ir metāliskās breketes. Tās tiek izgatavotas no augstvērtīgu niķeļa, titāna un citu metālu sakausējuma un efektīvi regulē zobus. Parasti šo breketu veidu izvēlas jaunieši, jo loks breketē tiek stiprināts ar speciālu elastīgu gumiju. Pacients katru reizi nākot uz brekešu pievilkšanu, var izvēlēties kādu no dažādu krāsu gumijām un tas zobu regulācijas procesu padara interesantāku un jauniešiem pievilcīgāku.

Estētiskās breketes

Tās izgatavoto no keramikas vai sintētiskā safīra. Tās ir baltas vai praktiski caurspīdīgas, un, ja tiek lietots arī balts loks, padara zobu regulēšanu estētiski pievilcīgāku, nekā tas ir metālisko breketu izmantošanas gadījumā.

Pašliģējošas breketes.

Loks breketē tiek stiprināts ar speciāla mehānisma palīdzību un nav nepieciešama elastīgā gumija loka stiprināšanai. Tas savukārt nodrošina mazāku berzi, līdz ar to ir iespējami nedaudz retāki apmeklējumi.

Lingvālās breketes

Šis breketu veids ir praktiski neredzams citiem, jo brekete tiek stiprināta pie zoba iekšpuses no mēles puses.

Ir divu veidu lingvālās breketes:

  • standarta lingvālās breketes – šis breketu veids paredzēts relatīvi vienkāršu ortodontisko gadījumu regulēšanā, tādēļ ar šīm breketēm regulāciju visos gadījumos veikt nevarēs;
  • individuāli izgatavotas breketes – tās tiek izgatavotas individuāli katram pacientam laboratorijā Vācijā no zelta sakausējuma. Šīs breketes atšķirībā no standarta lingvālajām breketēm ir iespējams izmantot arī sarežģītākos gadījumos.

Pienākumi un atbildība ārstēšanas laikā
Lai ortodontiskās ārstēšanas rezultāts būtu veiksmīgs, pacientam ir jāievēro visi ārsta norādījumi. Ja ortodontiskā aparatūra netiek valkāta un kopta norādītajā laikā un veidā, ārstēšana nenoritēs kā plānots un aizņems ilgāku laiku kā arī plānotais ārstēšanas rezultāts var netikt sasniegts.

MUTES HIGIĒNAS IEVĒROŠANA

Ortodontiskās ārstēšanas laikā (īpaši ar fiksētajām aparatūrām – breketēm) ārkārtīgi svarīga ir mutes dobuma higiēnas ievērošana. Pēc katras ēdienreizes zobi obligāti jātīra ar zobu birsti un zobu pastu. Zobi jādiego ar zobu diegu un jāskalo ar fluoru saturošiem līdzekļiem vienu reizi dienā.

Pēc brekešu uzlikšanas procedūras vai ortodontisko kapju sākuma komplekta nodošanas, ortodonts Jums sīki izstāstīs un parādīs ar kādiem zobu kopšanas līdzekļiem un kā zobi turpmāk būs kopjami.

RISKA FAKTORI, NEIEVĒROJOT MUTES HIGIĒNU

Pastāv mīts, ka breketes un ortodontiskā ārstēšana bojā zobus. Tas ir maldīgs uzskats, jo pati ortodontiskā aparatūra neizraisa zobu bojājumus. Tomēr jāatceras, ka to valkāšanas laikā apkārt breketēm un citām mutes dobumā esošajām ierīcēm pastiprināti veidojas aplikums. Tas bojā emalju un smaganas, ja netiek kārtīgi un regulāri notīrīts, un rada neatgriezeniskus zoba bojājumus. Zobu aplikumā ir ļoti daudz baktēriju, kuras rada skābes un šīs skābes šķīdina zoba ārējo virsmu (emalju). Tā kā baktērijas skābi ražo no ogļhidrātiem, tad būtu ieteicams samazināt cukura, saldumu, kā arī gāzēto, saldo un skābo dzērienu lietošanas daudzumu un biežumu ortodontiskās ārstēšanas laikā.

Slikta mutes dobuma higiēna zobu pārvietošanas laikā rada smaganu iekaisumu (gingivītu), kas var attīstīties smagākā smaganu un kaula destrukcijā (periodontītā) un radīt nelabvēlīgu ortodontiskās ārstēšanas iznākumu.

KAS JĀIEVĒRO NĒSĀJOT BREKETES VAI CITU FIKSĒTO APARATŪRU?

Ortodontiskās aparatūras rada spiedienu uz zobiem un uz kaulu, kur zobi atrodas. Ja kāda no breketēm atlīmējas vai lietotā aparatūra salūzt, tiek deformēta vai pazaudēta, var parādīties nevēlama zobu pārvietošanās. Ortodontiskās regulācijas laikā nav ieteicams ēst cietu uzturu (sausiņus, burkānus, riekstus, karameles u.tml.), jo tas var veicināt aparatūras lūzumus un brekešu atlīmēšanos. Šādās situācijās pacientam ir jāinformē ortodonts, lai pēc iespējas ātrāk varētu salabot aparatūru vai uzlīmēt breketi atpakaļ uz zoba. Ja tas netiek darīts, ir iespējama zobu pārvietošanās nevēlamā virzienā un var ieilgt kopējais ārstēšanas laiks.

Regulāri plānveida apmeklējumi

Ortodontiskā aparatūra ir periodiski jāaktivē un jākoriģē, un ārstēšanas gaita ir uzmanīgi jākontrolē. Pacientam ir jāapzinās, ka dažreiz ortodonta nozīmētais apmeklējuma laiks var sakrist ar skolas vai darba stundām, taču izlaisti apmeklējumi paildzina ārstēšanas laiku.

KAD PIRMO REIZI BĒRNS JĀVED PIE ORTODONTA?

Kā norāda 2018.gadā Lietuvā veiktais pētījums, vairāk nekā 50% bērniem vecumā līdz 19 gadiem ir nepieciešama ortodontiskā ārstēšana*, taču, ja Jūsu bērna zobārsts nav īpaši norādījis uz būtisku nepieciešamību apmeklēt ortodonta konsultāciju, ieteicamais brīdis pirmajai konsultācijai pie šī speciālista būt 5 – 6 gadu vecumā, kad piena zobiņi sāk mainīties uz pastāvīgajiem zobiem.

Konsultācijas laikā:

  • ortodonts pārbaudīs bērna zobu un sakodiena stāvokli, tā atbilstību vecumam;
  • novērtēs lūpu un mēles pozīciju un elpošanas veidu, jo šie ir faktori, kuru nepareizas darbības rezultātā, var izveidoties nepareizs sakodiens;
  • ja nepieciešams, veiks zobu rentgena uzņēmumu, lai novērtētu arī kaulā esošo pastāvīgo zobu aizmetņu pozīciju un attīstību.


* https://sbdmj.com/191/191-05.pdf

Sazinies ar mums
Nokļūšanas norādes
Pieteikties konsultācijai

Atpakaļ