Piekļuve

Gudrības Zobs(I)

Febr. 22, 2021

Zobu rindu no abām pusēm noslēdz trešie molāri jeb gudrības zobi, kuru izšķilšanās mutes dobumā visbiežāk sagaidāma vecumā no 17-24 gadiem. Visbiežāk gudrības zobi rada problēmas, jo mutē tiem nav pietiekami vietas, tie aug šķībi un ir nepieciešama izņemšana. Ja gudrības zobs aug šķībi, tas var radīt problēmas blakus esošajam zobam, radīt iekaisuma risku.

Šis zobs var radīt problēmas, kamēr atrodas vēl pilnībā kaulā vai tikai pārklāts ar smaganu un nav redzams mutes dobumā. Daļēji izšķīlies, kad redzama neliela zoba daļa, starp smaganu un zobu nokļūst baktērijas, kas rada iekaisumu, sāpes, sapampumu, grūtības kustināt žokli un norīt siekalas. Pat ja gudrības zobs ir pilnībā izšķīlies, tas ir pakļauts zobu un smaganu infekcijām, jo ir grūti piekļūt ar zobu birsti un kvalitatīvi iztīrīt. Ja gudrības zobam pamana defektu, tad biežāk to izvēlas izņemt nevis labot, jo kvalitatīva ārstēšana ir sarežģīta, laikietilpīga un dārga, un ar lielu varbūtību, ka zobs turpinās radīt problēmas.  

Ja ir pamanīts gudrības zobs ar defektu vai nepareizu augšanas virzienu, tad ir vēlams to izņemt laicīgi vēl pirms sākušies sāpju simptomi. Lai izņemtu gudrības zobu var būt nepieciešams atvērt smaganu, vai noņemt apkārt esošo kaulu. Pēcāk brūci slēdzot ar šuvju palīdzību. Ja gudrības zoba izņemšana ir notikusi ar lokālās anestēzijas palīdzību, tad problēmām doties mājup vai uz darbu nevajadzētu būt.  Vēlams būtu vismaz pirmās trīs dienas paredzēt bez liekas slodzes.

Pēc manipulācijas jārēķinās ar sapampumu un nelielu diskomfortu, var būt problēmas atvērt pilnīgi muti un norīt siekalas. Nereti sagaidāms arī zilums uz ādas. Veiksmīgākam atveseļošanās procesam ieteicam turēt ledus kompreses. Izvairīties no liekas slodzes, lietot uzturā vieglu pārtiku (putras, jogurti).

Jūsu ārsts pēc saviem ieskatiem var noteikt antibiotiku kursu pēc gudrības zoba izņemšanas.

Ko
lasīt tālāk

Sept. 14, 2021
Первый визит к стоматологу и зубному гигиенисту
Sept. 13, 2021
Steps in making winning smile
Sept. 14, 2021
Zobu Balināšana -Kas Jāzina?
Skatīt visus rakstus

Šīs mājaslapas pārzinis ir SIA Adenta, kontaktinformācija. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Uzzināt vairāk.

Pieņemt
Noraidīt