+371 67 339 300
Piekļuve
Sazinieties

Zobu implanti

Pieteikties konsultācijai
+371 67 339 300

Zobu implants ir zoba saknes imitācija. Tā ir neliela titāna, titāna un cirkonija sakausējuma vai keramikas skrūve, kas ražota no īpaši izturīga, bet viegla un kaulam bioloģiski saderīga materiāla. Ķirurģiskā veidā to ieskrūvē žoklī zaudētā zoba saknes vietā.

Pateicoties zobu implantiem, viens vas vairāki zobi tiek restaurēti, nebojājot blakus esošos veselos zobus, t.i., tos nevajag slīpēt, lai uz tiem balstītu kronīti. Zobu implants tiek ieskrūvēts žokļa kaulā, un pēc zināma laika tas tur ieaug. Šajā laikā uz zobu implanta var izveidot pagaidu zobu, kurš tiks nomainīts ar jaunu pastāvīgo zobu, tiklīdz zoba implants būs ieaudzis.

KAD TRŪKST VIENS ZOBS

Viena zoba atjaunošana.

Kad cilvēkam mutē trūkst viens zobs, visbiežāk pastāv divi varianti, kā novērst šo problēmu – viena zoba implantācija vai tradicionālais zobu tilts. Tomēr pēdējam variantam ir vairāk trūkumu nekā priekšrocību, jo izvēloties šo procedūru, nākas upurēt gan blakus esošos veselos zobus, gan ilūzijas par komforta sajūtu.

Zobu implanta priekšrocības:

  1. Tiek saglabāti veselie zobi, jo implantam nav vajadzīgs papildu atbalsts, kura dēļ jāslīpē blakus zobi.
  2. Pateicoties vienmērīgi sadalītai slodzei un nepārtrauktam muskuļu darbam, kauls tiek pasargāts no atrofijas, un sejas forma nenoveco pirms laika.
  3. Implants līdzinās dabiskam zobam, nav diskomforta sajūtas ēdot, sarunājoties vai smaidot.
  4. Implants var kalpot visu dzīvi, ja Jūs pastāvīgi rūpēsieties par savu mutes dobumu un profilakses nolūkos apmeklēsit zobārstu.


Cenas
Kādas ir pakalpojumu cenas?

Ārsti

Edgars Bērze
Zobārsts
Andris Bīgestāns
Mutes, sejas un žokļu ķirurgs
Vitālijs Gnusins
Zobārsts
Konstantīns Ļiņovs
Sertificēts Implantologs

F.A.Q

Kā norit zobu implantācijas procedūra

Ārsta konsultācija un diagnostika

Vispirms ārsts veiks panorāmas rentgena uzņēmumu, lai izvērtētu Jūsu mutes dobuma stāvokli. Viņš ieteiks ārstēšanu, kas būtu vispiemērotākā Jūsu gadījumā, cik implantu būs nepieciešams, lai atjaunotu Jūsu dabisko smaidu un mazinātu neērtības, ar kurām saskaraties. Precīzai diagnozes uzstādīšanai visbiežāk izmanto datortomogrāfijas attēlus, kas palīdz trīsdimensionāli precīzi noteikt nepieciešamā zoba implanta garumu, diametru un vietu, kurā Jums tas nepieciešams. Ja paredzētajā vietā nav pietiekama kaula audu daudzuma, lai veiksmīgi ievietotu implantu, būs nepieciešama papildus procedūra, kuras laikā kauls tiks rekonstruēts. Tad tiks sagatavots ārstēšanas plāns un noteikts zobu implantācijas operācijas datums.


Implantācijas procedūra

Zobu implantācija ir absolūti nesāpīga procedūra. Implantācija notiek, izmantojot lokālo anestēziju, tāpēc Jūs nejutīsiet ne sāpes, ne citas nepatīkamas sajūtas. Zobārsts ievietos implantu plānotajā vietā un aizšūs brūci. Šī procedūra ilgs aptuveni 20 – 30 minūtes. Ja vienlaicīgi tiks ievietoti vairāki implanti, tad operācija var ilgt dažas stundas. Zobārsts ieteiks, kā rūpēties par zoba implantu tā dzīšanas laikā. Tas ir ļoti svarīgi.


Atveseļošanās

Pēc implantācijas Jūs varat just nelielas sāpes operācijas vietā, ja operācija bija sarežģīta. Bet, ja operācija bija vienkārša, Jūs vispār nejutīsiet sāpes un pietūkums pazudīs jau pēc trīs dienām. Jebkurā gadījumā ārsts Jums nozīmēs pretsāpju līdzekļus, kā arī antibiotikas infekcijas profilaksei.

Pēc zobu implantācijas Jums būs jāgaida, līdz implants saaugs ar kaulu. Atkarībā no procedūras un izvēlētā implanta, tas var ilgt 6 – 8 nedēļas (izvēloties STRAUMANN SLActive implantus, 3 – 4 nedēļas). Visilgāk nāksies gaidīt, ja Jums tiks veikta kaula pieaudzēšanas operācija ‒ līdz 9 mēnešiem.


Jaunā zoba kroņa uzstādīšana


Kad zoba implants ieaudzis žokļa kaulā, var turpināt zoba atjaunošanu. Lai to izdarītu, jāveic implanta atsegšana. Tā ir vienkārša un nesāpīga procedūra, kuras laikā tiek veikts neliels grieziens. Pēc implanta atsegšanas, tajā tiek ieskrūvēts smaganu formētājs, kuru jānēsā, kamēr smaganas sadzīst.

Pēc tam implantologs ņem nospiedumu, pēc kura laboratorijā tiek izgatavota zoba protēze. Kad tā ir izgatavota, atliek to tikai uzstādīt uz implanta.


Kopšana

Ja Jūsu mutes dobumā ir implants, ļoti svarīga ir kopšana. Katrā gadījumā tā var būt atšķirīga, tāpēc zobārsts ieteiks, kā pareizi veikt mutes higiēnu, lai jaunais zobu implants kalpotu Jums visu mūžu.

Kas jāzin un kā rīkoties pēc ZOBU IMPLANTĀCIJAS

Kas jāzin un kā rīkoties pēc ZOBU IMPLANTĀCIJAS

Neilgu laiku pēc implantācijas ir iespējama brūces asiņošana. Siekalas var iekrāsoties rozā krāsā. Visbiežāk pēc dažām stundām asiņošana apstājas.

Ja asiņošana turpinās:

• sarullēt marles tamponu,

• uzlikt uz brūces,

• sakost un paturēt 30 minūtes,

• no ārpuses pielikt aukstuma kompresi.

Otrajā vai trešajā dienā pēcoperācijas var veidoties sejas tūska.

Ja vairākas dienas pēc operācijas pasliktinās vispārējais veselības stāvoklis – jūtams vispārējs vājums, ceļas temperatūra, operētajā vietā veidojas stipra tūska, jūtamas sāpes rijot siekalas vai ir grūtības atvērt muti, nekavējoties zvaniet uz mūsu klīnikas reģistratūru +371 67 339 300, un jūs pieņems vistuvākajā iespējamā laikā.


Pirmajās dienās


FIZISKĀ SLODZE.

Nav ieteicams fizisks darbs, lielākoties ieteicams uzturēties sēdus pozīcijā. Guļus stāvoklī svarīgi galvu turēt pēc iespējas augstāk, piemēram, lietojot 2 spilvenus.

ZĀLES.

Visas ārsta izrakstītās zāles un / vai deguna pilienus jālieto jau no pirmās operācijas dienas.

TŪSKA.

Lai mazinātu tūsku, vislabāk uz 20 minūtēm pielikt pie vaiga dvielī ietītu maisiņu ar ledu. Šo procedūru atkārtot vairākas reizes ik pēc 20 minūtēm.

ANTIBIOTIKAS.

Nozīmēto devu lietot tieši tā, kā rakstīts receptē.

ZĀLES PRET SĀPĒM UN IEKAISUMU.

Sāpju noņemšanai var lietot jebkuru pretsāpju medikamentu, kuru ir izrakstījis ārsts. Zāles lietot 2 – 3 reizes dienā 2 – 5 dienas. Visas iepriekš izrakstītās zāles lietot kā parasti.

UZTURS.

Pirmajā dienā pēc operācijas nedrīkst skalot muti un lietot karstus ēdienus vai dzērienus. Tāpat nav ieteicams dzert caur salmiņu. Ieteicams ēdienreizē lietot mēreni siltu, mīkstas konsistences ēdienu, košļājot ar to pusi, kur nav bijusi operācija.

Pirmajā nedēļā

MUTES DOBUMA HIGIĒNA.

Nākošajā dienā pēc operācijas atsākt tīrīt zobus 3 reizes dienā ar zobu pastu, pēc tam muti izskalot ar 0.2% hlorheksidīna šķīdumu.

Ja implantāti ir atsegti un mutē ir redzamas skrūves galviņas, 3. dienā pēc operācijas tās jāsāk tīrīt ar zobu suku un pastu, neskatoties uz iespējamu nelielu smaganu asiņošanu.

SPORTS.

Pirmajā nedēļā pēc implantācijas nav ieteicamas sporta nodarbības, kā arī nevajadzētu mazgāties karstā dušā vai apmeklēt pirti.

UZTURS.

Pirmajā nedēļā ieteicams viegli sakošļājams, mēreni silts ēdiens, lai netraumētu pēcoperācijas brūci.

DIEGI.

Diegi tiek izņemti 7. – 14. dienā pēc operācijas.

SMĒĶĒŠANA UN ALKOHOLS.

Smēķēšana var negatīvi ietekmēt pēcoperācijas brūces dzīšanu un zoba implanta ieaugšanu. Rekomendējam 2 nedēļas pēc operācijas atturēties no smēķēšanas.

Alkoholu nelietot 7 dienas pēc operācijas.


Pirmajā mēnesī

UZTURS.

Otrajā nedēļā tiek izņemti diegi. Var ēst jebkādas konsistences pārtiku. Tomēr košļāt kādu laiku ieteicams ar to pusi, kur nav veikta implantācija.

ZĀLES.

No otrās nedēļas zāles lietot vairs nav nepieciešamības.

MUTES DOBUMA HIGIĒNA.

Mutes dobuma higiēna jāveic kā parasti, hlorheksidīnu aizstājot ar parastu ūdeni vai jebkuru mutes skalojamo līdzekli.

KAD TRŪKST VIENS ZOBS

1. Izmeklēšana un ārsta konsultācija

Ar zobu implantiem var ārstēt visus pieaugušos pacientus. Zobu implantācija ir viena no uzticamākajām ārstēšanas metodēm medicīnā – veiksmīgs rezultāts tiek nodrošināts 96-100% gadījumu.


Ārstēšanas iznākumu ietekmē pacienta mutes higiēna, smaganu biezums un žokļa kaula izmēri/kvalitāte, smēķēšana, tādas slimības kā diabēts un osteoporoze, staru terapija, ārsta pieredze un arī implanta kvalitāte.


Konsultācijas laikā pacients tiek izmeklēts, tiek veikts rentgena uzņēmums, saskaņots ārstēšanas plāns (etapi, estētiskās vēlmes, finansiālās iespējas), tiek noteikts implantācijas datums.


2. Implantācijas procedūra

Zobu implantācija tiek veikta ātri – operācija var ilgt tikai 30-60 minūtes. Zobu implantācija ir nesāpīga, pietiek ar vietējo anestēziju, nav nepieciešama narkoze. Pēc implantācijas var nozīmēt īsu antibiotiku kursu, iespējams neliels, īslaicīgs piepampums, nelielas sāpes operācijas vietā.


Dažreiz implantus var ieskrūvēt uzreiz pēc zoba izraušanas – to sauc par tūlītēju implantāciju. Dažreiz var uzreiz uzlikt arī pagaidu kronīti. Šīs operācijas iespējamība ir atkarīga nevis no implanta, bet gan no pacienta individuālās situācijas. Katru reizi ārsts izvērtē šādas metodes piemērotību un iespējamos riskus/priekšrocības. Arvien biežāk operācijās papildus tiek izmantota implantu pozicionēšanas kape jeb ķirurģiskais gids, kas ļauj precīzāk saplānot implanta pozīciju un operāciju veikt ātrāk.


3. Sadzīšana un pagaidu kronīšu nēsāšana un/vai smaganu veidošana

Implanta vieta sadzīst 4-12 nedēļās, diegi tiek izņemti pēc nedēļas. Ja ir nepietiekams žokļa kaula apjoms, tiek veikta kaula pieaudzēšanas procedūra. Līdzīgi kā implantācija, tā tiek veikta ātri un nesāpīgi, nereti vienlaicīgi ar implantāciju. Kaula pieaudzēšanas gadījumā dzīšana ilgst 6-9 mēnešus.


4. Jauna zoba kronīša piestiprināšana

Implantam ieaugot, tiek veikta implanta protezēšana ar kronīti. Atkarībā no izvēlētās ārstēšanas metodes pacientam var tikt piedāvāts uzlikt pagaidu kroni vai gaidīt pastāvīgo kroni. Lai izgatavotu kronīti, jānoņem zobu nospiedums, jāveic mērījumi, jāizveido smaganu profils. Kronīšus uz implantiem izgatavo zobu tehniķis. Atkarībā no izvēlētā materiāla (plastmasa, metāls, keramika, stikla keramika, cirkonija keramika), ražošanas tehnoloģijas un tehniķa pieredzes būs atkarīgs kronīša estētiskais izskats, kalpošanas laiks un cena.


5. Regulāra kopšana

Zobu implantiem, līdzīgi kā dabīgajiem zobiem, nepieciešama regulāra kopšana un vizītes pie zobārsta un higiēnista.

VIENA ZOBA AIZSTĀŠANA AR IMPLANTU VAI TILTIŅU

Sazinies ar mums
Nokļūšanas norādes
Pieteikties konsultācijai

Šīs mājaslapas pārzinis ir SIA Adenta, kontaktinformācija. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Uzzināt vairāk.

Pieņemt
Noraidīt