Piekļuve

Breketes. Kā Tās Taisno Zobus?

Febr. 23, 2021

Mūsdienās breketes ir visbiežāk pielietotā ārstēšanas metode ortodontijā. Breketu sistēma var nodrošināt kontrolētas visu zobu kustības un pārvietot atsevišķu zobu vai zobu grupu, tā tiek pielīmēta pie zoba virsmas, netraumējot pašu zobu. Tad breketē tiek iestiprināts loks, kurš, mijiedarbojoties ar tām, iztaisno zobus.

Breketes

Metāliskās breketes. Klasiskais brekešu veids ir metāliskās breketes. Tās tiek izgatavotas no augstvērtīgu niķeļa, titāna un citu metālu sakausējuma un efektīvi regulē zobus.  Parasti šo breketu veidu izvēlas jaunieši, jo loks breketē tiek stiprināts ar speciālu elastīgu gumiju. Pacients katru reizi nākot uz brekešu pievilkšanu, var izvēlēties kādu no dažādu krāsu gumijām un tas zobu regulācijas procesu padara interesantāku un jauniešiem pievilcīgāku. 

Estētiskās breketes. Tās izgatavoto no keramikas vai sintētiskā safīra. Tās ir baltas vai praktiski caurspīdīgas, un, ja tiek lietots arī balts loks, tad tas padara zobu regulēšanu praktiski nemanāmu.

Pašliģējošas breketes. Relatīvi jauns breketu veids, kur loks breketē tiek stiprināts ar speciāla mehānisma palīdzību un nav nepieciešama elastīgā gumija loka stiprināšanai. Tas savukārt nodrošina mazāku berzi, līdz ar to ir nepieciešami nedaudz retāki apmeklājumi. 

Lingvālās breketes. Šis breketu veids ir praktiski neredzams apkārtējiem, jo brekete tiek stiprināta pie zoba iekšpuses no mēles puses.

Ir divu veidu lingvālās breketes: 

  • standarta lingvālās breketes – šis breketu veids paredzēts relatīvi vienkāršo ortodontisko gadījumu regulēšanā, tādēļ ar šīm breketēm regulāciju visos gadījumos veikt nevarēs. 
  • individuāli izgatavotas breketes IncognitoTM – breketes tiek izgatavotas individuāli katram pacientam laboratorijā Vācijā no zelta sakausējuma. Pēc nospieduma nosūtīšanas uz laboratoriju, apmēram četru nedēļu laikā breketes tiek izgatavotas un atsūtītas uz klīniku. Līdz ar to šo breketu izmaksas ir augstas, kā arī pirmās dienas iespējams palielināts diskomforts mēlei un grūtības izrunāt dažus burtus. Šīs breketes atšķirībā no standarta lingvālajām breketēm ir iespējams izmantot arī sarežģītākos gadījumos. 

Ko
lasīt tālāk

Sept. 14, 2021
Первый визит к стоматологу и зубному гигиенисту
Sept. 13, 2021
Steps in making winning smile
Sept. 14, 2021
Zobu Balināšana -Kas Jāzina?
Skatīt visus rakstus

Šīs mājaslapas pārzinis ir SIA Adenta, kontaktinformācija. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Uzzināt vairāk.

Pieņemt
Noraidīt