Mutes dobuma ķirurģija

Zoba implantāts ir zoba saknes imitācija. Tā ir neliela titāna vai titāna un cirkonija sakausējuma skrūve, kas ražota no īpaši izturīga, bet viegla un kaulam bioloģiski saderīga materiāla. Ķirurģiskā veidā to ieskrūvē žoklī zaudētā zoba saknes vietā. Implantāta virsma ir poraina, lai veicinātu ātrāku un spēcīgāku saaugšanu ar kaula audiem.

Zobu implantātus var izmantot ne tikai viena, bet arī vairāku zaudētu zobu atjaunošanai.

Zoba kronīti var atjaunot ar dažādām metodēm, bet atjaunot abus – gan sakni, gan kronīti iespējams tikai ar implantāta palīdzību, jo tas notur mākslīgo zobu kronīti vai tiltu savā vietā, līdzīgi kā zobu saknes notur zobu.

Pateicoties zobu implantātiem, viens vai vairāki zobi tiek atjaunoti, nebojājot blakus esošos veselos zobus, t. i., tos nevajag slīpēt. Implantāts tiek ieskrūvēts žokļa kaulā, un pēc zināma laika tas tur ieaug. Šajā laikā uz implantāta var izveidot pagaidu zobu, kurš tiks nomainīts ar jaunu, pastāvīgo zobu, vai vairākiem zobiem, tiklīdz implantāts būs ieaudzis.

Vienkāršos gadījumos zobu implantācijas procedūru var veikt vispārējās prakses zobārsts, bet mēs tomēr iesakām jebkurā gadījumā vērsties pie uzticamiem un pieredzējušiem speciālistiem šajā jomā, kuri var sniegt augstākās kvalitātes pakalpojumus un materiālus.

Ārsta konsultācija un diagnostika

Vispirms ārsts veiks panorāmas rentgena uzņēmumu, lai izvērtētu Jūsu mutes dobuma stāvokli. Viņš ieteiks ārstēšanu, kas būtu vispiemērotākā Jūsu gadījumā, cik implantu būs nepieciešams, lai atjaunotu Jūsu dabisko smaidu un mazinātu neērtības, ar kurām saskaraties. Precīzai diagnozes uzstādīšanai visbiežāk izmanto datortomogrāfijas attēlus, kas palīdz trīsdimensionāli precīzi noteikt nepieciešamā implanta garumu, diametru un vietu, kurā Jums tas nepieciešams. Ja paredzētajā vietā nav pietiekama kaula audu daudzuma, lai veiksmīgi ievietotu implantu, būs nepieciešama papildus procedūra, kuras laikā kauls tiks rekonstruēts. Tad tiks sagatavots ārstēšanas plāns un noteikts zobu implantācijas operācijas datums.

Implantācijas procedūra

Zobu implantācija ir absolūti nesāpīga procedūra. Implantācija notiek, izmantojot lokālo anestēziju, tāpēc Jūs nejutīsiet ne sāpes, ne citas nepatīkamas sajūtas. Zobārsts ievietos implantu plānotajā vietā un aizšūs brūci. Šī procedūra ilgs aptuveni 20 - 30 minūtes. Ja vienlaicīgi tiks ievietoti vairāki implanti, tad operācija var ilgt dažas stundas. Zobārsts ieteiks, kā rūpēties par implantu tā dzīšanas laikā. Tas ir ļoti svarīgi.

Atveseļošanās

Pēc implantācijas Jūs varat just nelielas sāpes operācijas vietā, ja operācija bija sarežģīta. Bet, ja operācija bija vienkārša, Jūs vispār nejutīsiet sāpes un pietūkums pazudīs jau pēc trīs dienām. Jebkurā gadījumā ārsts Jums nozīmēs pretsāpju līdzekļus, kā arī antibiotikas infekcijas profilaksei.

Pēc zobu implantācijas Jums būs jāgaida, līdz implants saaugs ar kaulu. Atkarībā no procedūras un izvēlētā implanta, tas var ilgt 6 - 8 nedēļas (izvēloties STRAUMANN SLActive implantus, 3 - 4 nedēļas). Visilgāk nāksies gaidīt, ja Jums tiks veikta kaula pieaudzēšanas operācija ‒ līdz 9 mēnešiem.

Jaunā zoba kroņa uzstādīšana

Kad implants ieaudzis žokļa kaulā, var turpināt zoba atjaunošanu. Lai to izdarītu, jāveic implanta atsegšana. Tā ir vienkārša un nesāpīga procedūra, kuras laikā tiek veikts neliels grieziens. Pēc implanta atsegšanas, tajā tiek ieskrūvēts smaganu formētājs, kuru jānēsā, kamēr smaganas sadzīst.

Pēc tam implantologs ņem nospiedumu, pēc kura laboratorijā tiek izgatavota zoba protēze. Kad tā ir izgatavota, atliek to tikai uzstādīt uz implanta.

Kopšana

Ja Jūsu mutes dobumā ir implants, ļoti svarīga ir kopšana. Katrā gadījumā tā var būt atšķirīga, tāpēc zobārsts ieteiks, kā pareizi veikt mutes higiēnu, lai jaunais zobu implants kalpotu Jums visu mūžu.

Lai nodrošinātu implantātu un uz tiem balstīto zobu protēžu ilgmūžību, ļoti svarīga ir pareiza un regulāra to kopšana.

 1. Jāizmanto mīkstu sariņu zobu birste un speciāli zemtiltu zobu diegi.
 2. Jālieto neabrazīvas zobu pastas.
 3. Jālieto mutes skalojamie līdzekļi.
 4. Jālieto nakts kapes, ja ārsts - protēzists to ir rekomendējis.
 5. Jāapmeklē higiēnists vismaz reizi 6 mēnešos, lai veiktu profesionālu mutes dobuma higiēnu.
 6. Jāapmeklē savs protēzists reizi 6 mēnešos uz kontroles vizīti, lai novērtētu kaula balstu ap implantātu un protēzes stāvokli mutes dobumā.

Neilgu laiku pēc implantācijas ir iespējama brūces asiņošana. Siekalas var iekrāsoties rozā krāsā. Visbiežāk pēc dažām stundām asiņošana apstājas.
Ja asiņošana turpinās:

 • sarullēt marles tamponu,
 • uzlikt uz brūces,
 • sakost un paturēt 30 minūtes,
 • no ārpuses pielikt aukstuma kompresi.

Otrajā vai trešajā dienā pēc operācijas var veidoties sejas tūska.

Ja vairākas dienas pēc operācijas pasliktinās vispārējais veselības stāvoklis – jūtams vispārējs vājums, ceļas temperatūra, operētajā vietā veidojas stipra tūska, jūtamas sāpes rijot siekalas vai ir grūtības atvērt muti, nekavējoties zvaniet uz mūsu klīnikas reģistratūru +371 67 339 300,  un jūs pieņems vistuvākajā iespējamā laikā.

Pirmajās dienās

FIZISKĀ SLODZE.
Nav ieteicams fizisks darbs, lielākoties ieteicams uzturēties sēdus pozīcijā. Guļus stāvoklī svarīgi galvu turēt pēc iespējas augstāk, piemēram, lietojot 2 spilvenus.
ZĀLES.
Visas ārsta izrakstītās zāles un / vai deguna pilienus jālieto jau no pirmās operācijas dienas.
TŪSKA.
Lai mazinātu tūsku, vislabāk uz 20 minūtēm pielikt pie vaiga dvielī ietītu maisiņu ar ledu. Šo procedūru atkārtot vairākas reizes ik pēc 20 minūtēm.
ANTIBIOTIKAS.
Nozīmēto devu lietot tieši tā, kā rakstīts receptē.
ZĀLES PRET SĀPĒM UN IEKAISUMU.
Sāpju noņemšanai var lietot jebkuru pretsāpju medikamentu, kuru ir izrakstījis ārsts. Zāles lietot 2 - 3 reizes dienā 2 - 5 dienas. Visas iepriekš izrakstītās zāles lietot kā parasti.
UZTURS.
Pirmajā dienā pēc operācijas nedrīkst skalot muti un lietot karstus ēdienus vai dzērienus. Tāpat nav ieteicams dzert caur salmiņu. Ieteicams ēdienreizē lietot mēreni siltu, mīkstas konsistences ēdienu, košļājot ar to pusi, kur nav bijusi operācija.

Pirmajā nedēļā

MUTES DOBUMA HIGIĒNA.
Nākošajā dienā pēc operācijas atsākt tīrīt zobus 3 reizes dienā ar zobu pastu, pēc tam muti izskalot ar 0.2% hlorheksidīna šķīdumu.
Ja implantāti ir atsegti un mutē ir redzamas skrūves galviņas, 3. dienā pēc operācijas tās jāsāk tīrīt ar zobu suku un pastu, neskatoties uz iespējamu nelielu smaganu asiņošanu.
SPORTS.
Pirmajā nedēļā pēc implantācijas nav ieteicamas sporta nodarbības, kā arī nevajadzētu mazgāties karstā dušā vai apmeklēt pirti.
UZTURS.
Pirmajā nedēļā ieteicams viegli sakošļājams, mēreni silts ēdiens, lai netraumētu pēcoperācijas brūci.
DIEGI.
Diegi tiek izņemti 7. - 14. dienā pēc operācijas.
SMĒĶĒŠANA UN ALKOHOLS.
Smēķēšana var negatīvi ietekmēt pēcoperācijas brūces dzīšanu un implantāta ieaugšanu. Rekomendējam 2 nedēļas pēc operācijas atturēties no smēķēšanas.
Alkoholu nelietot 7 dienas pēc operācijas.

Pirmajā mēnesī

UZTURS.
Otrajā nedēļā tiek izņemti diegi. Var ēst jebkādas konsistences pārtiku. Tomēr košļāt kādu laiku ieteicams ar to pusi, kur nav veikta implantācija.
ZĀLES.
No otrās nedēļas zāles lietot vairs nav nepieciešamības.
MUTES DOBUMA HIGIĒNA.
Mutes dobuma higiēna jāveic kā parasti, hlorheksidīnu aizstājot ar parastu ūdeni vai jebkuru mutes skalojamo līdzekli.

ASIŅOŠANA.
24 stundu laikā pēc mākslīgā kaula ielikšanas vai kaula transplantācijas operācijas ir iespējama neliela asiņošana. Siekalas var iekrāsoties rozā krāsā. Visbiežāk pēc dažām stundām asiņošana apstājas.
Ja mājās asiņošana turpinās, sarullēt marles tamponu, uzlikt uz brūces, sakost un paturēt 30 minūtes. No ārpuses pielikt aukstuma kompresi.
NEJUTĪGA APAKŠLŪPA.
Pēc plašas kaula transplantācijas operācijas, apakšlūpa uz laiku var kļūt nejutīga. Šī sajūta var ilgt līdz pat 6 mēnešiem.

Ja vairākas dienas pēc operācijas pasliktinās vispārējais veselības stāvoklis – jūtams vispārējs vājums, ceļas temperatūra, operētajā vietā veidojas stipra tūska, jūtamas sāpes rijot siekalas vai ir grūtības atvērt muti, zvaniet uz mūsu klīnikas reģistratūru +371 67 339 300 un jūs pieņems vistuvākajā iespējamā laikā.

Pirmajās dienās

FIZISKĀ SLODZE.
Nav ieteicams fizisks darbs, lielākoties ieteicams uzturēties sēdus pozīcijā. Guļus stāvoklī svarīgi galvu turēt pēc iespējas augstāk, tādēļ ieteicams lietot divus spilvenus. Gulēt vajadzētu uz neoperēto pusi.
UZTURS.
Pirmajā dienā pēc operācijas nedrīkst skalot muti un lietot karstus ēdienus vai dzērienus. Nav ieteicams dzert caur salmiņu. Ieteicams ēst mēreni siltu, mīkstas konsistences ēdienu.
TŪSKA.
Lai mazinātu tūsku, uz 20 minūtēm pielikt pie vaiga dvielī ietītu maisiņu ar ledu. 20 minūtes ieturēt pauzi un atkal paturēt ledu uz 20 minūtēm. Šo procedūru atkārtot līdz pat vakaram. Gadījumā, ja bez kaula transplantācijas vēl ir veikta arī augšžokļa dobuma pamatnes paaugstināšana jeb “sinus lift” operācija, aizliegts stipri šņaukt degunu vai aizturēt/apspiest šķaudīšanu.
ZĀLES.
Visas ārsta izrakstītās zāles un/vai deguna pilienus jālieto jau no pirmās operācijas dienas.
ANTIBIOTIKAS.
Nozīmēto devu lietot tieši tā, kā izrakstīts receptē.
ZĀLES PRET SĀPĒM UN IEKAISUMU.
Sāpju noņemšanai var lietot jebkuru pretsāpju medikamentu, kuru ir izrakstījis ārsts.  Zāles lietot 2 - 3 reizes dienā 2 - 5 dienas pēc nepieciešamības. Visas iepriekš lietotās zāles lietot kā parasti.
DRENA.
Ja operācijas laikā ir ievietota drena, otrā dienā pēc operācijas drenu ar pirkstiem var izņemt ārā.

Pirmajā nedēļā

MUTES DOBUMA HIGIĒNA.
Nākošajā dienā pēc operācijas atsākt tīrīt zobus 3 reizes dienā ar zobu pastu, pēc tam muti izskalot ar 0.2% hlorheksidīna šķīdumu.
IZŅEMAMĀ PROTĒZE.
Esošā protēze pēc operācijas vairs neder, jo ir izmainījusies mutes dobuma anatomija.
Pastāv 2 iespējas:

 1. Pārbāzēt veco protēzi, jo nepārbāzētas protēzes valkāšana var izraisīt šuvju iziršanu, kas var novest pie kaula apjoma zuduma.
 2. Izgatavot jaunu  protēzi. To var sākt gatavot 1 nedēļu pēc diegu noņemšanas.

FIZISKĀ SLODZE.
Nav ieteicamas sporta nodarbības, atrasties saliektā pozā, kā arī iet karstā dušā vai pirtī. Nav ieteicams uzturēties stipri putekļainās telpās.
UZTURS.
Lai netraumētu pēcoperācijas brūci, ieteicams viegls, mēreni silts ēdiens. Īslaicīgas lūpas nejutības dēļ nav ieteicams lietot karstus ēdienus un dzērienus, lai izvairītos no iespējamiem apdegumiem.
DIEGI.
Diegi tiek izņemti 7. - 14. dienā pēc operācijas.
SMĒĶĒŠANA UN ALKOHOLS.
Smēķēšana var negatīvi ietekmēt pēcoperācijas brūces dzīšanu un kaula ieaugšanu. Rekomendējam 2 nedēļas pēc operācijas atturēties no smēķēšanas.
Alkoholu nelietot 7 dienas pēc operācijas.

Pirmajā mēnesī

UZTURS.
No otrās nedēļas, kad izņemti diegi, ēst var jebkādas konsistences pārtiku. Tomēr košļāt ar operēto pusi nav ieteicams līdz brūces pilnīgai sadzīšanai.
ZĀLES.
No otrās nedēļas zāles lietot vairs nav nepieciešamības.
MUTES DOBUMA HIGIĒNA.
Mutes dobuma higiēna tiek veikta kā parasti, hlorheksidīna šķīdumu aizstājot ar parastu ūdeni vai jebkuru mutes skalojamo līdzekli.

ASIŅOŠANA.
24 stundu laikā pēc SINUS LIFT operācijas ir iespējama neliela asiņošana. Siekalas var iekrāsoties rozā krāsā. Visbiežāk pēc dažām stundām asiņošana apstājas. Iespējama arī deguna asiņošana.
Ja mājās asiņošana turpinās - sarullēt marles tamponu, uzlikt uz brūces, sakost un paturēt 30 minūtes. No ārpuses pielikt aukstuma kompresi.
TŪSKA.
2 - 3 dienā pēc operācijas var būt sejas tūska. Tā var būt tikpat kā nemanāma, bet var būt arī stipri izteikta. Dažreiz uz vaiga vai zem acs var parādīties zilums.

Ja vairākas dienas pēc operācijas pasliktinās vispārējais veselības stāvoklis – jūtams vispārējs vājums, ceļas temperatūra, galva, īpaši pie noliekšanās uz priekšu, kļūst “smaga”, ja no deguna sāk nākt izdalījumi ar nepatīkamu smaku, zvaniet uz klīnikas reģistratūru + 371 67 339 300, un jūs pieņems vistuvākajā iespējamā laikā.

Pirmajās dienās

FIZISKĀ SLODZE.
Nav ieteicams fizisks darbs, lielākoties ieteicams uzturēties sēdus pozīcijā. Guļus stāvoklī svarīgi galvu turēt pēc iespējas augstāk, tādēļ ieteicams lietot divus spilvenus. Gulēt uz neoperēto pusi.
UZTURS.
Pirmajā dienā pēc operācijas nedrīkst skalot muti un lietot karstus ēdienus vai dzērienus. Nav ieteicams dzert caur salmiņu. Ieteicams ēst mēreni siltu, mīkstas konsistences ēdienu.
AIZLIEGTS.
Aizliegts smēķēt, stipri šņaukt degunu un aizturēt vai apspiest šķaudīšanu. Šķaudīt ar atvērtu muti.
TŪSKA.
Lai mazinātu tūsku, vislabāk uz 20 minūtēm pielikt pie vaiga dvielī ietītu maisiņu ar ledu. 20 minūtes ieturēt pauzi un atkal paturēt ledu uz 20 minūtēm. Šo procedūru atkārtot līdz pat vakaram.
DEGUNA PILIENI. 
Pirms gulētiešanas ieteicams lietot deguna pilienus. Tos jālieto jau no pirmās operācijas dienas 3 - 4 reizes dienā 5 dienas.
ANTIBIOTIKAS.
Nozīmēto devu lietot tieši tā, kā izrakstīts receptē.
ZĀLES PRET SĀPĒM UN IEKAISUMU. 
Sāpju noņemšanai var lietot jebkuru pretsāpju medikamentu, kuru ir izrakstījis ārsts. Zāles lietot 2 - 3 reizes dienā 2 - 5 dienas pēc nepieciešamības. Visas iepriekš lietotās zāles lietot kā parasti.

Pirmajā nedēļā

MUTES DOBUMA HIGIĒNA.
Nākošajā dienā pēc operācijas atsākt tīrīt zobus 3 reizes dienā ar zobu pastu, pēc tam muti izskalot ar 0.2% hlorheksidīna šķīdumu.
DEGUNS.
Pirmajās dienās pēc SINUS LIFT operācijas iespējama deguna asiņošana. Deguna dobuma gļotādas tūskas dēļ var būt apgrūtināta elpošana caur degunu. Obligāti jālieto ārsta nozīmētie deguna pilieni, tomēr ne ilgāk par 4 - 5 dienām, lai neizprovocētu iesnas. 2 nedēļas pēc operācijas nedrīkst šņaukāties. Šķaudīt ar atvērtu muti. Svarīgi izsargāties no apaukstēšanās.
FIZISKĀ SLODZE.
Pirmajā nedēļā pēc operācijas nav ieteicamas sporta nodarbības, atrasties saliektā pozā, iet karstā dušā vai pirtī. Nav ieteicams uzturēties stipri putekļainās telpās. Aizliegts nodarboties ar niršanu. Ja iespējams, izvairīties no pārlidojumiem.
UZTURS.
Pirmajā nedēļā, lai netraumētu pēcoperācijas brūci, ieteicams viegls, mēreni silts ēdiens.
DIEGI.
Diegi tiek izņemti 7. - 14. dienā pēc operācijas.
SMĒĶĒŠANA UN ALKOHOLS.
Smēķēšana var negatīvi ietekmēt pēcoperācijas brūces dzīšanu un kaula ieaugšanu. Rekomendējam 2 nedēļas pēc operācijas atturēties no smēķēšanas.
Alkoholu nelietot 7 dienas pēc operācijas.

Pirmajā mēnesī

UZTURS.
No otrās nedēļas, kad izņemti diegi, ēst var jebkādas konsistences pārtiku.
DEGUNA PILIENI.
No otrās nedēļas nav nepieciešamības lietot deguna pilienus.
MUTES DOBUMA HIGIĒNA.
Mutes dobuma higiēna tiek veikta kā parasti, hlorheksidīnu aizstājot ar parastu ūdeni vai jebkuru mutes skalojamo līdzekli.
FIZISKĀS AKTIVITĀTES.
Nebūtu vēlams noliekties 2 nedēļas pēc operācijas. No trešās nedēļas var atsākt visa veida sporta nodarbības. Nirt un lidot var atsākt vienu mēnesi pēc operācijas.

ASIŅOŠANA.
Tas ir dabīgi, ka pēc zoba ekstrakcijas mēdz būt asiņošana. Siekalas var iekrāsoties rozā krāsā. Pēc ekstrakcijas ieteicams, viegli piekožot, 30 minūtes mutē paturēt vates tamponu.
Ja mājās asiņošana turpinās, atkārtot šo procedūru – sarullēt marles tamponu, uzlikt uz brūces, sakost un paturēt 30 minūtes. No ārpuses pielikt aukstuma kompresi.
SMĒĶĒŠANA UN ALKOHOLS.
Pēc zoba ekstrakcijas vismaz divas stundas nedrīkst smēķēt. Smēķēšana var negatīvi ietekmēt brūces dzīšanu.
Alkoholu nelietot 24 stundas pēc operācijas.
SKALOŠANA.
Muti neskalot diennakti pēc operācijas. Drīkst dzert mēreni siltus dzērienus, bet nedrīkst skalot un spļaut, jo tādā veidā var izskalot asins receklīti, kuram jāizveidojas brūces vietā. Nākošajā dienā var sākt skalot muti ar vāju sālsūdens šķīdumu ( 1/4 tējkarotes uz 200 ml ūdens) vai 0.2% hlorheksidīna šķīdumu. Mutes skalošanu veikt vairākas dienas.
SĀPES.
Sāpju gadījumā var lietot jebkuru pretsāpju medikamentu, kuru ir izrakstījis ārsts. Visas iepriekš lietotās zāles lietot kā parasti.
UZTURS.
Pirmo 24 stundu laikā ieteicams viegls, mīkstas konsistences un mēreni silts ēdiens. Nelietot karstus dzērienus.
MUTES DOBUMA HIGIĒNA.
Rūpīga mutes dobuma higiēna veicinās ātrāku brūces sadzīšanu. Pirmajās pēcoperācijas dienās tīrot zobus jābūt uzmanīgiem, lai neaizskartu brūces vietu. Zobus tīrīt saudzīgi, muti vairāk skalot.
FIZISKĀ SLODZE.
3 dienas ieteicams saudzējošs režīms.

Ja vairākas dienas pēc zoba ekstrakcijas pasliktinās vispārējais veselības stāvoklis – jūtams vispārējs vājums, ceļas temperatūra, operētajā vietā veidojas stipra tūska, jūtamas sāpes rijot siekalas vai ir grūtības atvērt muti, zvaniet uz klīnikas reģistratūru +371 67 339 300, un jūs pieņems vistuvākajā iespējamā laikā.

ASIŅOŠANA.
Tas ir dabīgi, ka pēc zoba ekstrakcijas mēdz būt asiņošana, no kā siekalas var iekrāsoties rozā krāsā. Pēc ekstrakcijas ieteicams, viegli piekožot, 30 minūtes mutē paturēt vates tamponu.
Ja mājās asiņošana turpinās, atkārtot šo procedūru– sarullēt marles tamponu, uzlikt uz brūces, sakost un paturēt 30 minūtes. No ārpuses pielikt aukstuma kompresi.
SMĒĶĒŠANA UN ALKOHOLS.
Pēc zoba ekstrakcijas vismaz divas stundas nedrīkst smēķēt. Smēķēšana var negatīvi ietekmēt brūces dzīšanu.
Alkoholu nelietot 24 stundas pēc operācijas.
SKALOŠANA.
Muti neskalot diennakti pēc operācijas. Drīkst dzert mēreni siltus dzērienus, bet nedrīkst skalot un spļaut, jo tādā veidā var izskalot asins receklīti, kuram jāizveidojas brūces vietā. Nākošajā dienā var sākt skalot muti ar vāju sālsūdens šķīdumu (1/4 tējkarotes sāls uz 200 ml ūdens) vai 0.2% hlorheksidīna šķīdumu. Mutes skalošanu veikt vairākas dienas.
TŪSKA.
Lai neparādītos tūska, ietiecams pie vaiga pielikt dvielī ietītu ledus maisiņu. Šādu aukstuma kompresi turēt 20 minūtes, tad ieturēt pauzi 20 minūtes. Procedūru var veikt vairākas reizes.
SĀPES. 
Sāpju gadījumā var lietot jebkuru pretsāpju medikamentu, kuru ir izrakstījis ārsts.
UZTURS.
Pirmo 24 stundu laikā ieteicams viegls, mīkstas konsistences un mēreni silts ēdiens. Nelietot karstus dzērienus.
DIEGI.
Parasti diegus noņem 7 - 10 dienas pēc operācijas, jo ap tiem var krāties ēdiena atliekas, kas var izraisīt mutē diskomforta sajūtu. Ja ir izmantoti diegi, kuri uzsūcas paši, to izņemšana nav nepieciešama.
MUTES DOBUMA HIGIĒNA.
Rūpīga mutes dobuma higiēna veicinās ātrāku brūces sadzīšanu. Pirmajās pēcoperācijas dienās, tīrot zobus, jābūt uzmanīgiem, lai neaizskartu brūces vietu un šuvi. Zobus tīrīt saudzīgi, muti vairāk skalot.
FIZISKĀ SLODZE.
3 dienas ieteicams saudzējošs režīms.

Ja vairākas dienas pēc zoba ekstrakcijas pasliktinās vispārējais veselības stāvoklis – jūtams vispārējs vājums, ceļas temperatūra, operētajā vietā veidojas stipra tūska, jūtamas sāpes rijot siekalas vai ir grūtības atvērt muti, zvaniet uz klīnikas reģistratūru + 371 67 339 300 un jūs pieņems vistuvākajā iespējamā laikā.